مسائل حقوقی

دریافت کد ثنا غیر حضوری ✅ + روش ثبت نام با موبایل 📱

افرادی که در سامانه ثنا نامنویسی کرده‌اند می‌تواند از خدمات مختلف قضایی استفاده نموده و در برخی از شرایط برای نام نویسی وام‌ها با استفاده از نام کاربری خود اقدام نمایند. همچنین بسیاری از ابلاغیه‌ها و احضاریه‌های دادگاه با استفاده از سامانه ثنا قابل پیگیری و مشاهده می‌باشد. متقاضیان زمانی می‌توانند از خدمات سامانه ثنا بهره‌مند شوند که در آن نام نویسی کرده و حساب کاربری ایجاد نمایند. در صورتی که مراحل ثبت نام در سامانه مذکور به درستی انجام شده و تکمیل شود در پایان کار یک رمز با آنها تعلق خواهد گرفت که در اصطلاح آن را کد ثنا می‌نامند. افراد با دریافت کد ثنا می‌توانند از خدمات مختلف قضایی استفاده کنند. دراین مقاله سعی داریم روش دریافت کد ثنا غیر حضوری را مورد بررسی قرار دهیم پس از شما درخواست می‌کنیم تا انتهای مطلب در کنار ما باشید.

سامانه ثنا چیست؟

پیش از اینکه در خصوص دریافت کد ثنا غیرحضوری توضیحات جامعی را به شما ارائه دهیم لازم است تا اطلاعات مخصوصی درباره کد ثنا داشته باشید. امروزه همه چیز در حال پیش رفتن به سوی الکترونیکی شدن است و همین مسئله باعث شده است تا امورات افراد در سطح جامعه با سهولت بیشتری به انجام برسد. قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران نیز برای تسهیل و تسریع در انجام امورات حقوقی و قضایی تصمیم به احداث سامانه‌ای تحت عنوان ثنا کرده است تا مردم بتوانند خدمات مختلفی از آن دریافت نمایند.

کد ثنا در واقع کلیدی برای ورود به سامانه ثنا می‌باشد که شما می‌توانید از طریق آن تمامی خدمات قضایی مد نظرتان را به انجام رسانده و امورات حقوقی مربوط به آن را نیز انجام دهید. در صورتی که کد ثنا داشته باشید می‌توانید تمامی خدمات قضایی را به صورت کاملاً غیر حضوری به انجام رسانده و در زمان کمتری خواسته‌های حقوقی خود را به مرحله اجرا برسانید. در واقع اگر کد ثنا داشته باشید می‌توانید به صورت کاملاً غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه به اهداف خود برسید.

یکی از مهمترین مزایای در اختیار داشتن کد ثنا این است که شما می‌توانید در وقت و هزینه خود به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی نمایید. در واقع در صورت در اختیار داشتن کد ثنا دیگر نیازی به حضور در دفاتر دادگستری نیست و امورات حقوقی به صورت آنلاین به انجام خواهد رسید. شما با در اختیار داشتن این کد در هر زمان و مکانی که دسترسی به اینترنت داشته باشید می‌توانید خواسته‌های قضایی خود را محقق کنید و این نکته را می‌توان یکی از مهمترین مزایای ورود به سامانه ثنا به شمار آورد.

دقت داشته باشید که این سامانه از امنیت بالایی برخوردار است پس هیچگونه جای نگرانی برای ثبت اطلاعات شخصی شما وجود نخواهد داشت. شما با در اختیار داشتن این کد به صورت کاملاً آسان و ساده می‌توانید رصد و پایش دقیقی بر روی پرونده‌های قضایی مفتوحه در محاکم قضایی داشته باشید. همچنین لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت کد ثنا این است که شما می‌توانید به صورت کاملاً آنلاین هزینه‌های دادرسی را پرداخت کرده و یا اینکه شکواییه یا دادخواست را به ثبت برسانید.

دریافت کد ثنا غیر حضوری

کاربرد دریافت کد ثنا غیر حضوری

در قسمت‌های قبل در خصوص دریافت کد ثنا غیر حضوری توضیحات جامعی را به شما ارائه دادیم و برخی از مهم‌ترین مزایای آن را نیز ارزیابی کردیم. دقت داشته باشید که موارد استفاده از کد ثنا می‌تواند طیف گسترده‌ای از خدمات قضایی را شامل شود که شما بسته به نیاز حقوقی خود می‌توانید با ورود به سامانه ثنا آنها را محقق نمایید. در واقع شما زمانی که موفق به دریافت کد ثنا می‌شوید می‌توانید از طریق ورود به سامانه‌های مربوطه تمامی خدمات قضایی را به انجام رسانده و خواسته‌های حقوقی خود را احقاق کنید.

با ورود به سامانه ثنا و دریافت کد ثنا شما می‌توانید از کلیه ابلاغیه‌های قضایی خود اطلاعات کافی را به دست آورید چرا که این موضوع نیز یکی از خدمات مهم قضایی موجود در این سامانه می‌باشد. علاوه بر این باید دقت داشته باشید که پرداخت تمامی هزینه‌های مربوط به دادرسی و رسیدگی به پرونده‌های کیفری و حقوقی با استفاده از سایت ثنا امکان‌پذیر خواهد بود؛ یعنی با دریافت این کد می‌توانید با سهولت بیشتری هزینه‌های مربوط به دادرسی را پرداخت نمایید.

یکی دیگر از مزایای دریافت کد ثنا غیرحضوری این است که شما می‌توانید شکواییه و یا دادخواست‌های خود را در این سامانه به ثبت برسانید. می‌دانیم که به طور کلی دعاوی مطرح شده در محاکم قضایی را می‌توان به دو دسته دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری تقسیم بندی نمود که هر یک از آنها دارای قوانین و شرایط خاص به خود می‌باشد. دعاوی حقوقی را با تنظیم دادخواست در سامانه ثنا اقامه می‌کنند و مطرح کردن دعاوی کیفری با استفاده از تنظیم شکواییه است. تمامی این امورات با دریافت کد ثنا امکان‌پذیر است.

گاهی برای دریافت وام یا استخدام در یکی از نهادهای خصوصی یا دولتی نیاز به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از شما می‌توانید با ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت کد به صورت کاملاً آنلاین و بدون نیاز به حضور در مرکزی خاص گواهی عدم سوء پیشینه خود را دریافت نمایید. همچنین شما با استفاده از این سامانه می‌توانید برای نوبت دهی الکترونیک برای حضور در محاکم قضایی اقدامات لازم را به انجام برسانید. همچنین خدماتی در خصوص وکالت الکترونیک و آنلاین نیز در این سامانه پیش بینی شده است.

دریافت کد ثنا غیر حضوری

نحوه دریافت کد ثنا غیر حضوری

نکته‌ای که لازم است در خصوص نحوه دریافت کد ثنا غیر حضوری به شما ارائه دهیم این است که همواره شما می‌توانید از طریق حضوری کد ثنا را دریافت کنید اما برای روش‌های غیر حضوری نیز دو راهکار پیش روی شما است. شما می‌توانید به دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه مراجعه کرده و خواسته خود را برای دریافت کد ثنا ارائه دهید. در این مراکز پس از پرداخت هزینه‌های لازم و ارائه مدارک مورد نیاز شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن کد ثنای خود را دریافت کنید.

اولین روش برای دریافت غیر حضوری کد ثنا این است که به سامانه عدل ایران مراجعه نمایید. در این مرحله لازم است بر روی گزینه ثبت نام به عنوان شخص حقیقی کلیک نمایید تا وارد صفحه مورد نظر شوید. اطلاعات شخصی و هویتی که از شما در این صفحه خواسته می‌شود را باید با دقت هرچه تمام‌تر تکمیل نمایید چرا که در صورت نقص در اطلاعات ممکن است درخواست شما رد شود. پس از اینکه اطلاعات خود را تکمیل کردید بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید تا وارد مراحل بعدی شوید.

پس از اینکه مراحل ثبت نام برای دریافت کد ثنا غیر حضوری به پایان رسید وارد مرحله احراز هویت خواهید شد. برای احراز هویت جهت دریافت کد ثنا دو راه پیش روی شما است که می‌توانید هر یک از آنها را به انتخاب خود برگزینید. در نخستین روش لازم است با استفاده از کارت ملی هوشمند و دستگاه کارتخوان متصل به کامپیوتر اقدامات لازم را به انجام برسانید. در این مرحله تمامی اطلاعات شخصی شما از روی کارت ملی خوانده خواهد شد و در نهایت هویت شما برای نهادهای قضایی احراز خواهد گردید.

یکی دیگر از روش‌های احراز هویت کد ثنا این است که با استفاده از تماس تصویری احراز هویت شوید. در این روش از طریق کارشناسان مربوط به قوه قضاییه با شما تماس تصویری گرفته می‌شود و شما نیاز به وب کم یا دوربین خواهید داشت. لازم است در این تماس تمامی مدارکی که از شما خواسته می‌شود را ارائه دهید تا در نهایت احراز هویت انجام شود. یکی دیگر از راهکارهای دریافت کد ثنا به صورت حضوری مراجعه به سامانه شاهکلید است. با نام نویسی در این سامانه و تکمیل مراحل می‌توانید در نهایت کد ثنا را دریافت کنید.

ثبت نام ثنا با گوشی

دقت داشته باشید که سامانه ثنابه شما این امکان را می‌دهد که خدمات قضایی را بدون نیاز به حضور در دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه به انجام رسانده و اهداف حقوقی خود را محقق نمایید. برای ثبت نام ثنا با گوشی دو روش مختلف وجود دارد که با دنبال کردن هر یک از روش‌ها قادر خواهید بود در نهایت در این سامانه نام نویسی کرده و سپس خدمات قضایی مد نظرتان را از آن دریافت نمایید. در ادامه تلاش خواهیم کرد هر یک از این روش‌ها را به صورت کامل و دقیق برای شما توضیح دهیم.

در روش اول لازم است با استفاده از گوشی تلفن همراه خود وارد سایت عدل ایران شوید. پس از ورود به این سامانه لازم است بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا وارد صفحه دیگری شوید. در این قسمت از شما خواسته می‌شود تا شماره تلفن همراه خود را در کادر مربوطه وارد کرده و سپس دکمه ارسال کد را فشار دهید. پس از فشردن این دکمه کد ورود به سامانه ثنا برای تلفن همراه شما ارسال خواهد شد. شما می‌بایست این کد را در کادر مربوطه وارد کنید تا سامانه به شما اجازه دهد وارد مراحل بعدی شوید.

در این مرحله برای دریافت کد ثنا غیر حضوری و ثبت نام در سامانه ثنا لازم است ابتدا اطلاعات شخصی خود را در فرم مربوطه وارد نمایید. توجه کنید که اگر اطلاعات شما همخوانی نداشته و یا اینکه ناقص باشد سامانه اجازه ثبت نام در آن را نخواهد داد. در صورتی که ثبت نام کامل شود شما ملزم هستید بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا در نهایت کد فعال‌سازی برای شما ارسال گردد. با وارد کردن کد فعال سازی در کادر مربوطه مراحل ثبت نام در سامانه ثنا برای شما به عنوان شخص حقیقی به پایان خواهد رسید.

روش دیگر برای ثبت نام در سامانه ثنا این است که اپلیکیشن عدالت همراه را بر روی گوشی خود نصب کرده و سپس بر روی گزینه ثبت نام بزنید. بر اساس دستورالعمل‌هایی که در اپلیکیشن وجود دارد لازم است مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

برای ثبت نام در سامانه با استفاده از گوشی لازم است از یک سیم کارت تلفن همراهی استفاده کنید که به نام خود شما است تا مراحل ثبت نام با سهولت بیشتری انجام شود. پس از تکمیل مراحل ثبت نام به شما کد ثنا داده می‌شود که برای بهره‌مندی از خدمات قضایی ضروری می‌باشد.

دریافت کد ثنا غیر حضوری

کد ثنا و روش‌های دریافت آن

به طور خلاصه می‌توان چنین گفت که کد ثنا در واقع رمزی است که پس از تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه ثنا به متقاضیان داده می‌شود و افراد می‌توانند با استفاده از آن از خدمات مختلف قضایی بهره‌مند شوند. همچنین اگر فرد موفق به دریافت کد ثنا غیرحضوری شود می‌تواند در خصوص پرونده‌های قضایی اطلاعات کامل را به دست آورده و آنها را پیگیری نمایید. در واقع شما زمانی می‌توانید رمز ثنا را دریافت کنید که ثبت نام شما در سامانه مذکور و احراز هویت به درستی انجام شود.

در گذشته برای دریافت کد ثنا و کد واحد قضایی لازم بود به صورت حضوری اقدامات لازم را به انجام برسانید؛ اما برای اینکه شهروندان بتوانند به سادگی خدمات قضایی را به انجام برسانند به تازگی امکاناتی در اختیار آنها قرار گرفته که می‌توانند از روش‌های آنلاین و اینترنتی نیز برای دریافت این رمزها اقدامات لازم را به انجام برسانند. همانطور که در قسمت‌های قبل نیز به آن اشاره نمودیم دریافت کد ثنا می‌تواند با طی نمودن چند مرحله ساده و البته با تکمیل روش‌های احراز هویت به انجام برسد.

همانطور که اشاره کردیم در گذشته امکانی برای دریافت کد ثنا غیر حضوری وجود نداشت اما امروزه این امکان در اختیار شهروندان قرار گرفته است تا با سهولت و سرعت بیشتری بتوانند خواسته‌های قضایی خود را به انجام برساند. پیش از این افرادی که مایل به دریافت رمز ثنا بودند می‌بایست به دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه مراجعه کرده و از مقامات مسئول می‌خواستند تا ثبت نام در سامانه را برای آنها تکمیل نمایند. در پایان ثبت نام‌های انجام شده کدی تحت عنوان رمز ثنا به آنها تعلق می‌گرفت.

در سال ۱۳۹۹ بود که سامانه‌ای برای احراز هویت زیر نظر قوه قضاییه راه‌اندازی شد تا افراد به این شکل بتوانند به صورت آنلاین احراز هویت شده و ثبت نام در سامانه ثنا را تکمیل نمایند. امروزه دیگر نیازی نیست که در دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه حضور پیدا کرده و زیر نظر مقامات مسئول این مرکز قضایی ثبت نام در سامانه ثنا را تکمیل نمایید بلکه شما به صورت آنلاین می‌توانید چنین اقداماتی را انجام داده و احراز هویت شوید. در پایان کار شما می‌توانید کد ثنا را دریافت نمایید.

دریافت کد ثنا غیر حضوری

دریافت کد ثنا به صورت حضوری

در قسمت‌های قبل در خصوص دریافت کد ثنا غیرحضوری توضیحات جامعی را به شما ارائه دادیم اما باید به این نکته اشاره داشته باشید که هنوز هم عده‌ای تمایل دارند تا تکمیل ثبت نام در سامانه ثنا را به صورت کاملاً حضوری به انجام برسانند. ممکن است احراز هویت برای این افراد به صورت آنلاین قدری سخت و دشوار به نظر برسد و به همین دلیل ترجیح بدهند که در دفاتر خدمات الکترونیکی حضور پیدا کرده و زیر نظر مقامات مسئول مشغول به کار در این مرکز قضایی ثبت نام را تکمیل کند.

در این شرایط باید ابتدا مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه ثنا را با خود به همراه ببرید و در یکی از نزدیک‌ترین دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه حاضر شوید تا به این شکل ثبت نام در سامانه مربوطه برای شما تکمیل شود. دقت داشته باشید که مسئولان مشغول به کار در مراکز خدمات الکترونیکی قوه قضاییه به دقت مدارک و مستندات شما را مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت صحت و موثق بودن آنها برای تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت کد ثنا اقدام خواهند کرد.

پس از اینکه مراحل ثبت نام توسط کارکنان دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه به درستی انجام شد به فرد متقاضی نام کاربری و رمز ورود به سامانه اعطا خواهد شد تا او بتواند از این طریق وارد سامانه شده و خدمات قضایی مورد نظرش را دریافت نماید. افراد پس از اینکه مراحل ثبت نامشان به پایان رسید همواره می‌توانند با وارد کردن نام کاربری و کد ثنای مربوطه در سایت سامانه ثنا وارد حساب کاربری خود شده و تمامی ابلاغیه‌ها و خدمات قضایی را دریافت نموده و پرونده‌های حقوقی و کیفری را پیگیری کنند.

پس از دریافت کد ثنا غیر حضوری یا به صورت حضوری دیگر نیاز نیست برای دریافت ابلاغیه یا احضاریه به دادگاه مراجعه کنید و شما تمامی خدمات قضایی را می‌توانید تنها با ورود به سایت ثنا پیگیری نمایید. به هر حال لازم است فرد در حفظ و نگهداری کد ثنا کوشا باشد تا به این شکل مشکلی برای ورود به سامانه ایجاد نشود چرا که امروزه بسیاری از خدمات قضایی از طریق این سایت اطلاع رسانی خواهد شد. در حال روش‌های مختلفی برای ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز مربوطه وجود خواهد داشت.

دریافت کد ثنا غیر حضوری

نحوه بازیابی کد ثنا در صورت فراموشی

ممکن است افراد پس از دریافت کد ثنا غیر حضوری به هر دلیلی آن را فراموش کرده و یا اینکه دیگر نتوانند به سامانه مربوطه دسترسی پیدا کنند. در چنین شرایطی است که دسترسی به سامانه ثنا و اطلاع از خدمات قضایی برای او دشوار شده و انجام بسیاری از امورات حقوقی برای فرد مختل خواهد شد. در چنین شرایطی است که افراد با این دغدغه روبرو می‌شوند که آیا راهی برای بازیابی رمز کد ثنا وجود دارد یا خیر. لازم به ذکر است که راه جایگزینی برای دریافت مجدد کد ثنا و بازیابی آن وجود خواهد داشت.

برای بازیابی کد ثنا لازم است ابتدا به سامانه ثنا به آدرس عدل ایران مراجعه نمایید. در چنین شرایطی لازم است بر روی گزینه رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام که در کادر قرمز رنگ وجود دارد کلیک نمایید. در کادری که پیش روی شما باز می‌شود لازم است تمامی اطلاعات خواسته شده را به دقت تکمیل نمایید. در پایان کار لازم است بر روی گزینه ارسال کد فعال‌سازی کلیک نمایید. در چنین شرایطی است که سامانه صنایع کد امنیتی به تلفن همراه شما که پیشتر شماره آن را وارد کرده‌اید ارسال خواهد نمود.

در این مرحله لازم است کد امنیتی را نیز در کادر ارائه شده وارد نمایید و در پایان اطلاعات خواسته شده را نیز تکمیل کنید تا در نهایت بر روی گزینه دریافت رمز شخصی بزنید. در این مرحله کد ثنا به شماره تلفن شما پیامک خواهد شد دقت داشته باشید که این شماره تلفن همان شماره تلفنی است که در ابتدای ثبت نام وارد سامانه کردید. به همین سادگی می‌توانید کد شخصی ارسال شده به تلفن همراه را وارد سامانه کرده و به همراه کلمه عبور خود در نهایت وارد سامانه ثنا شده و از خدمات قضایی بهره‌مند شوید.

کلام آخر

بابت این که تا پایان مقاله در کنار ما بودید و با صبر و حوصله مطالب مندرج در این سایت را مطالعه کردید از شما نهایت تشکر و قدردانی را داریم. در این مقاله تلاش کردیم تا نحوه دریافت کد ثنا غیر حضوری را به روش‌های مختلف به شما آموزش دهیم. برای این کار ابتدا در خصوص ثبت نام سامانه ثنا توضیحات جامعی را به شما ارائه دادیم و همچنین خدمات مختلف قضایی که می‌توانید با استفاده از این سامانه دریافت نمایید را شرح دادیم. اکنون از شما می‌خواهیم که اگر نظر یا تجربه‌ای درباره مطالب ذکر شده دارید آن را با سایت برترین وکلا به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا